ECQ-U2A104MN
Part Number:
ECQ-U2A104MN
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 250VAC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Dielectric Material :
Polyester
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
1.043" (26.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.295" W (30.50mm x 7.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V