MMP6S68K-F
Part Number:
MMP6S68K-F
Description:
CAP FILM 0.068UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.068 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.433" W, 0.276" T x 0.906" L (11.00mm, 7.00mm x 23.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V