ECQ-E2A104MW
Part Number:
ECQ-E2A104MW
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 250VAC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.807" (20.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.945" L x 0.315" W (24.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V