MMP6W2P2K-F
Part Number:
MMP6W2P2K-F
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.102" W, 0.748" T x 1.929" L (28.00mm, 19.00mm x 49.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V