ECQ-P1H114FZW
Part Number:
ECQ-P1H114FZW
Description:
CAP FILM 0.11UF 1% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.11 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.669" L x 0.315" W (17.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V