ECQ-E2A474MW
Part Number:
ECQ-E2A474MW
Description:
CAP FILM 0.47UF 20% 250VAC RAD
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.47 µF
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
1.004" (25.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.142" L x 0.512" W (29.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V