ECQ-U2A472MF
Part Number:
ECQ-U2A472MF
Description:
CAP FILM 4700PF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
4700 pF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.650" (16.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.827" L x 0.295" W (21.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V