ECQ-P1H134FZW
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
ECQ-P1H134FZW
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.13UF 1% 50VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.13 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.669" L x 0.335" W (17.00mm x 8.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V