ECQ-P1H184FZW
Part Number:
ECQ-P1H184FZW
Description:
CAP FILM 0.18UF 1% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.354" W (20.00mm x 9.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V