ECQ-E2W105KC
Part Number:
ECQ-E2W105KC
Description:
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.004" L x 0.492" W (25.50mm x 12.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V