ECQ-E2W155KC
Part Number:
ECQ-E2W155KC
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.004" L x 0.610" W (25.50mm x 15.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V