ECQ-P1H434FZW
Part Number:
ECQ-P1H434FZW
Description:
CAP FILM 0.43UF 1% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.886" L x 0.453" W (22.50mm x 11.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V