ECQ-P1H391JZW
Part Number:
ECQ-P1H391JZW
Description:
CAP FILM 390PF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
390 pF
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V