170823K250FB
Part Number:
170823K250FB
Description:
CAP FILM 0.082UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.082 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.650" L (8.50mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
250V