170824J400VF
Part Number:
170824J400VF
Description:
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
28 mOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.669" Dia x 1.299" L (17.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V