ECQ-M4562KZ
Part Number:
ECQ-M4562KZ
Description:
CAP FILM 5600PF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
5600 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.551" L x 0.236" W (14.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V