ECQ-M4682KZ
Part Number:
ECQ-M4682KZ
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.551" L x 0.256" W (14.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V