ECQ-U2A394ML
Part Number:
ECQ-U2A394ML
Description:
CAP FILM 0.39UF 20% 275VAC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.004" L x 0.335" W (25.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
275V