ECQ-M4273KZ
Part Number:
ECQ-M4273KZ
Description:
CAP FILM 0.027UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.027 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.276" W (20.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V