ECH-U1H224JC9
Part Number:
ECH-U1H224JC9
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC 2416
Capacitance :
0.22 µF
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2416 (6041 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.161" W (6.00mm x 4.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V