PVC10233
Part Number:
PVC10233
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
3300 pF
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia x 0.902" L (8.90mm x 22.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)