PVC10268
Part Number:
PVC10268
Description:
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL
Capacitance :
6800 pF
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.429" Dia x 0.902" L (10.90mm x 22.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)