WMF1W1P5K-F
Part Number:
WMF1W1P5K-F
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.736" Dia x 1.626" L (18.70mm x 41.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V