PVC12227
Part Number:
PVC12227
Description:
CAP FILM 2700PF 10% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Lead Spacing :
0.969" (24.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.421" Dia x 1.252" L (10.70mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
475V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)