WMF2P22K
Part Number:
WMF2P22K
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.413" Dia x 1.185" L (10.50mm x 30.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V