WMF2S15K
Part Number:
WMF2S15K
Description:
CAP FILM 0.015UF 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.264" Dia x 0.563" L (6.70mm x 14.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
250V