PVC12282
Part Number:
PVC12282
Description:
CAP FILM 8200PF 10% 1.2KVDC RAD
Capacitance :
8200 pF
Lead Spacing :
0.969" (24.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.500" Dia x 1.252" L (12.70mm x 31.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
475V
Voltage Rating - DC :
1200V (1.2kV)