WMF4P68K
Part Number:
WMF4P68K
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.819" Dia x 1.748" L (20.80mm x 44.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V