WMF6P15K
Part Number:
WMF6P15K
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.685" Dia x 1.374" L (17.40mm x 34.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V