WMF6P68K-F
Part Number:
WMF6P68K-F
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.68 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.031" Dia x 2.000" L (26.20mm x 50.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V