WMF6S15K
Part Number:
WMF6S15K
Description:
CAP FILM 0.015UF 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.015 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.295" Dia x 0.937" L (7.50mm x 23.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V