ECH-U01562JX5
Part Number:
ECH-U01562JX5
Description:
CAP FILM 5600PF 5% 10VDC 0603
Capacitance :
5600 pF
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
10V