150106K63TF
Part Number:
150106K63TF
Description:
CAP FILM 10UF 10% 63VDC AXIAL
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V