ECH-U01123JX5
Part Number:
ECH-U01123JX5
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 10VDC 0805
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
10V