150335J63KE
Part Number:
150335J63KE
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 63VDC AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.433" Dia x 1.102" L (11.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V