150474K63DB
Part Number:
150474K63DB
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" Dia x 0.650" L (7.00mm x 16.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V