150475J63ME
Part Number:
150475J63ME
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" Dia x 1.102" L (12.50mm x 28.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V