150155K100IE
Part Number:
150155K100IE
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
1.5 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" Dia x 1.102" L (10.00mm x 28.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V