150475J100RF
Part Number:
150475J100RF
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.591" Dia x 1.299" L (15.00mm x 33.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V