ECQ-V1474JM3
Part Number:
ECQ-V1474JM3
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.402" L x 0.268" W (10.20mm x 6.80mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V