150685K100WF
Part Number:
150685K100WF
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.689" Dia x 1.299" L (17.50mm x 33.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V