DPFF2P39J-F
Part Number:
DPFF2P39J-F
Description:
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.752" (19.10mm)
Lead Spacing :
1.094" (27.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.701" L x 0.752" W (43.20mm x 19.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
155V
Voltage Rating - DC :
250V