ECQ-U2A123MV
Part Number:
ECQ-U2A123MV
Description:
CAP FILM 0.012UF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.157" W (17.50mm x 4.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V