DPFF4S12J-F
Part Number:
DPFF4S12J-F
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.449" (11.40mm)
Lead Spacing :
0.374" (9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.752" L x 0.449" W (19.10mm x 11.40mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V