ECQ-U2A394MV
Part Number:
ECQ-U2A394MV
Description:
CAP FILM 0.39UF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.472" W (30.50mm x 12.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V