B32613A8332J008
Part Number:
B32613A8332J008
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.043" L x 0.315" W (26.50mm x 8.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
1000V (1kV)
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)