ECQ-B1H153JF
Part Number:
ECQ-B1H153JF
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.015 µF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.118" W (7.50mm x 3.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V