B32231D3474K000
Part Number:
B32231D3474K000
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" W, 0.236" T x 0.748" L (12.00mm, 6.00mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V