B32231D3475K000
Part Number:
B32231D3475K000
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.787" W, 0.512" T x 1.260" L (20.00mm, 13.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V