B32231D6105K000
Part Number:
B32231D6105K000
Description:
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.630" W, 0.354" T x 1.063" L (16.00mm, 9.00mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V